29 op dien leeftijd gekomendat hij een afschuw gekregen heeft van stoeien en ravotten, en voorts uit een paar halfsleet schoenen, 's Winters bedekt een afgedragen jas van zijn vader het kieltje, en is om pet en hoofd een wollen das stevig bevestigd; terwijl zijne handen in grove wanten, vol stoppen van allerlei kleur, steken. Hikwijls zijn de schoenen dan ook vervangen door klompen, gevuld met hooi; en ingeval de straten door ij zei of platgetrapte sneeuw glad mochten zijn, dan houden een paar spijkersin die klompen geslagen hem wel op de been. De lezer zal nu onzen held zonder nadere aanwijzing op het eerste gezicht her kennen, als hij hem soms mocht tegenkomen, zoodat wij nu kunnen overgaan tot zijne beroepsbezigheden. Hij heeft alzoo zijn pak in ontvangst genomen en snelt er mee voort. Spoedig voegt zich een nog jonger kereltje bij onzen vriend en neemt een gedeelte dei- vracht van hem over. Zou het ambt van kranten- ombrenger zoo lucratief zijn, dat hij er een bediende op na kan houden? Och neen, waarde lezer, waar schijnlijk zal een jongere broer hem helpen en op zijne aanwijzing zich met een gedeelte der bezorging belasten. Weldra hebben beiden de wijk bereikt, die zij als hun grondgebied mogen beschouwenen wij zien den jongen spoedig aan een groot huis bellen. Men doet hem echter niet spoedig open de meid kent waarschijnlijk den bezoeker al, en denkt: «daar voor heb ik mij niet zoo te haasten". Zij zal eerst op haar gemak even dien schotel afvegen, waaraan zij juist begonnen is, maar daar heeft de kranten jongen geen tijd voor: «Verbeeld je, dat ik aan elk

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 185