,io om de piano geformeerd, eenige leden van het blaas- orkest stelden zich achter deze op, de keurbende van I' er voor en zoo wachtte men de komst van den ouden Thijs afDaar weerklonk een fanfare, en om geven door zijn lijfwacht betrad de overste de amuse mentzaal. Bleek van aandoening nam hij in ons midden plaats, verzocht stilte en sprak met trillende stem zijn dank uit, voor de eer, die men hem aandeed, door ter gelegenheid van zijn geboortedag een fuif te orga- niseerenDonderend applaus, een schetterende fanfare, en de voorstelling begon. Een gedetailleerde beschrijving van de fuif te gevenis mij niet mogelijk. Het was een feest zonder feestdisch de champagne stroomde er nietmaar toch heerschte er een stem ming zoo gezellig en zoo vroolijkals menige feestdisch of champagnefuif niet kan teweegbrengen. Een ieder deed zijn best, om de feestvreugde te verhoogen en het zijne tot het algemeen genoegen bij te dragen. De muziek gaf nu en dan een fanfare of een feestnummer ten beste en de keurbende van I' was onuitputtelijk in het voordragen van verschillende stukjes, evenals de oude Thijs onuitputtelijk was in speechen en het te pas brengen van spreekwoorden. Telkenmale, wanneer de muziek een marsch gespeeld of de een of ander iets voorgedragen hadof cle deputaties der verschillende wapens hun gelukwenschen hadden uitgesprokenkon de oude overste niet nalaten, daarvoor zijn dank te betuigen. Nu eens prees hij de muziekdan weder bracht hij hulde aan het talent der zangers, hun voor spellende, dat zij, bij het mislukken hunner carrière, nog steeds een schitterende loopbaan in een of ander

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 192