40 keereti. Het huis, waar eerie doode is uitgedragen, is ledig, somber en stil; dit ondervond ook de anne weduwnaar. Maar toch, de tijd, hoe onineedoogend hij ons ook de gelukkigste uren van ons leven ont rooft, is ook de heelmeester van zoo menige smartelijke wonde, en toen de eenige dochter, het evenbeeld harer moeder, den gelukkigen leeftijd had bereikt, waarop zij zelf de plaats der ontslapene kon innemen, schenen die gelukkige dagen van weleer in den Gouden Leeuw te zijn teruggekeerd. Schoon was zij, zooals ze daar achter de ouder- wetsche eikenhouten toonbank stond, en voor ieder een vriendelijk woord, een gullen lach over had; me nig boerenzoon wenschte haar tot zijne gade, maar elk aanzoek, hoe vurig ook, werd afgewezen. Zij was en bleef, zoo niet de ongenaakbare, dan toch de onverwinbare schoone van het dorp. Eens, op een schoonen voorjaarsdag, bracht het weekblad de tijding in het vreedzame dorpje, dat het dit jaar aan eene vrij aanzienlijke troepenmacht tot verblijfplaats zou strekken. De minister had namelijk bepaald, dat de groote manoeuvres in de omstreken van bedoeld dorp zouden gehouden worden. Soldatenmisschien wel paardenvolk, zou er komen, dat zou geld en vroolijkheid aanbrengen." Zoo juichte een ieder en niet het minst de waard van den Gouden Leeuw, want zijne herberg was zeker wel de eerste onder alle van het dorp. Eindelijk kwam de gewichtige dag. Vroolijk wap perden de vlaggen in de dorpsstraat, toen de troep met de muziek voorop het dorp binnentrok. Midden

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 196