108 Alles ademde vrede en rusten wanneer men den blik sloeg op liet schoone schouwspel, dat zich alom vertoonde, dan kon het niet anders, of daar moest in het hart van den meest ongelukkigen en door zorgen gekwelden mensch een oogenblik van stille verrukking en kalme verademing komen. In het kleine dorpjedat, daar zoo vriendelijk te midden der bosschen zijn torentje in het avondrood deed schitterenscheen men ook onder den indruk te zijn van den heerlijken Juli-avond. Groepsgewijze hadden de dorpelingen zich voor de eenvoudige huisjes geschaard en met innige tevreden heid genoten zij de welverdiende rust, die hun na de moeielijke dagtaak beschoren was. Hier zag men eenige ouden van dagen, die stillekens naast elkander zaten op het eenvoudige bankje, dat men onder de lindeboomen voor het nederige woonhuis geplaatst had; een eind verder zaten of stonden eenige vroolijke boerinnetjes, die het vreeselijk druk hadden over de ophanden zijnde dorpskermis, maar toch niet zoo druk of zij konden nu en dan wel eens tersluiks eenen vriendelijken blik werpen naar eenige jonge bewonderaars, die langzamerhand al dichter en dichter de voorwerpen hunner genegenheid en vereering na derden, om eindelijk het voorrecht te genieten een gesprek aan te knoopen met de lieve vroolijke praat- stertjes. Op het grasveld, dat zich voor de dorpsschool uitstrekte, hadden zich eenige kinderen neergevlijd, om met ingespannen aandacht te luisteren naar de sprookjes en vertellingen van den ouden schaapherder, die in vroegere tijden soldaat was geweest en onder

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 264