114 De oude Werner had een veelbewogen leven achter zich. Als jongeling begon hij met het schip zijns vaders, die koopvaardij-kapitein was, groote reizen te doen. Altijd vergezelde hij dien op zijne tochten en zoo was het, dat toen de vader naar rust verlangde, hij met een onbezorgd hart de zaken kon overdragen aan zijnen zoon. Toen de jonge Werner zijn twee-en-dertigste levens jaar bereikt had, trad hij in het huwelijk, en ofschoon zijne echtgertfcote twaalf jaren jonger was dan hij zelf, beminden zij elkander met eene onuitsprekelijk teedere liefde. Kort na het sluiten van dit huwelijk werd Werner in droefheid gedompeld door den dood zijns vaders. Doch de nieuwe banden, die de jeugdige zeevaarder aangeknoopt had, deden hem weldra dit verlies te boven komen en met frisschen moed begon hij te arbeiden voor zijne beminde gade en wendde alles aan, wat in zijn vermogen was, om haar het leven aangenaam te maken. Wel waren de oogenblikken van scheiding, die het liefhebbend echtpaar bij elke nieuwe zeereis wachtten, tijden van droefheid, maar daar tegenover stond, dat het weerzien elke geleden smart deed vergeten en beiden met innige vreugde en blijdschap vervulde. Het huwelijk van kapitein Werner werd met twee kinderen gezegend, doch het was hem niet vergund beiden aan zijne zijde te zien opgroeien. Zijn eerste ling, Willem, de lieveling en hoop der ouders en in alles het evenbeeld des vaders verloor door een nood lottig toeval het leven, juist toen hij op het punt was zelfstandig in de maatschappij op te treden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 267