M m m Onbeschrijfelijk was de smart der diepbedroefde ouders en vooral aan de arme moeder werd door dit verlies eene wonde toegebracht, die hare gezondheid voor goed knakte. Geen geneesheer, geene medicijnen, geen buiten- landsch verblijf, niets mocht baten om het hevig ge schokt gemoed weer tot rust te brengen en zoo moest de ongelukkige echtgenoot het aanziendat de teerbe minde gade met langzame maar zekere schreden den dood tegemoet ging. Zelfs het bewustzijn, dat er nog een kind overbleef, dat hare zorgen noodig had, kon de kwijnende moeder niet sparen. Met stomme smart preste zij de toen nog driejarige Anna aan het hart, maar de aanblik van haar dochtertje had niet den invloed op haar, dien Werner er zich van voor gesteld had. Nogmaals ontsloot zich eene groeve en eene moeder volgde haar te vroeg gestorven kind naom een echtgenoot achter te laten, die in zijne wanhoop zich zeiven wellicht het leven zou benomen hebben, indien er niet een band ware geweest, die hem nog aan de aarde hechtte. Die band was de kleine Anna en met teedere liefde verzorgde de arme vader zijn eenig overgebleven kind. Hij besloot zich geheel aan haar te wijden en te dien einde staakte hij zijne reizen, om zich metter woon te vestigen in eene havenplaats, van waaruit hij zijne zaken besturen en leiden kon. Werners verblijf in de kleine havenstad duurde tien jaren, en daar de gezondheidstoestand zijner Anna het volgens de meening der geneesheeren noodzakelijk

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 268