van hare vriendin Van Welter, om daar wetenschappe lijk onderricht te ontvangen en bekend te worden met alles, wat een meisje noodig heeft om in het leven te kunnen optreden. De predikant Van Welter was een man van middel haren leeftijd. Gedurende eene reeks van jaren had hij het herders ambt in de kleine dorpsgemeente vervuld en steeds had hij zich met liefde en ijver van die taak gekweten. Vele naar waarheid zoekende harten had hij mogen brengen op den weg, die tot waar geluk leidt en hij behoorde niet tot het groote getal dergenendie aan het men- schelijk leven de kroon ontnemen, om dat dan leven tot een vruchteloos «zoeken en niet vinden" te maken. Zijne echtgenoote stond hem trouw ter zijde, en waar zij hulp en bijstand kon aanbrengen, daar ver scheen zij als een weldoende engel. Met huwelijk van den predikant Van Welter was met drie kinderen gezegend. Gustaaf, de oudste, bevond zich bij den aanvang van ons verhaal sedert een jaar in Indië en bekleedde daar de betrekking van luitenant der Infanterie. Hoe wel zeer tegen den zin zijner ouders, had hij de militaire loopbaan gekozen en na met goed gevolg de examens aan de Academie te hebben afgelegdwas hij tot officier benoemd. Op Gustaaf volgde eene dochter, Minadie van gelijken leeftijd was als Anna. Werner en met deze laatste eene innige vriendschapsbetrekking had aangeknoopt. Eindelijk had men nog het jongste der drie kinderen, en wel de veertienjarige Louise.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 272