118 genaam, maar de zucht naar roem en eer, volgens hem slechts te vinden in Indië, dreef hem er toe elke teergevoeligheid in zaken van scheiding uit zijn gemoed te verbannen. Met dat al hezat de jonge \an Weiter een warm liefhebbend hart, en wanneer hij in het oog zijner moeder een traan ontdekte, die nu en dan daarin opwelde bij de gedachtedat zij zoo spoedig van haren lieveling zou moeten scheiden, dan kon hij zich niet bedwingen en viel hij haar om den hals met duizend verzekeringendat hij zoo- spoedig mogelijk zou terugkeeren en zich slechts voor eenige jaren in Nederlandsch-Indië wilde vestigen'. De eerste dagen der vacantie gingen snel voorbij. Tal van uitstapjes in de schoone omstreken werden gemaakt, en steeds was Anna Werner voor onzen Gustaaf een welkome gast. Altijd wist hij te bewerken, dat juist die plaatsen bezocht werdenwaaraan zij de voorkeur gaf en wan neer het hem vergund was haar te geleiden en met haar te spreken over allerlei onderwerpenwaarin zij naar hij vermoedde, belang stelde, dan gevoelde onze jonge vriend zich overgelukkig. We willen niet langer stilstaan bij de steeds toe nemende vertrouwelijkheid, die tusschen de beide jongelieden begon te heerschen. Zij leefden zoo geheel in het tegenwoordige en dachten zoo weinig aan de toekomst, dat de mogelijkheid eener verstoring van hun geluk nooit in hunne ziel oprees. Slechts zeer zelden kwamen zij in aanraking met andere jongelieden en zoo gaven zij reeds zeer spoedig

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 274