119 gehoor aan den aandrang hunner harten en boden geen weerstand aan eene neiging, die, zooals wel te voorzien was, veel moeielijkheden zou aanbrengen. Reeds voor het einde der vacantie hadden Gustaaf en Anna een verbond met elkander gesloten, dat van zeer grooten invloed zou zijn op hun leven een ver hond, dat, de vastheid van karakter in aanmerking nemende, die aan beiden eigen was, niet licht zou kunnen verbroken worden. Anna Werner kon het geheim, dat zij thans in zich omdroeg, niet voor haren vader verborgen houden en toen Gustaaf weder naar de Academie was vertrok ken, vertelde zij openhartig alles, wat gebeurd was en voegde er bij dat zij hare belofte niet zou breken. Het was een pijnlijk oogenblik voor Werner. Man van ondervinding, als hij was, zag hij de toekomst donker in en met bekommernis dacht hij er aan, welke smartelijke gevolgen een zoo overijlde verbinte nis zou medebrengen voor zijne lieve Anna. Doch hij begreep spoedig, dat hier niets meer te veranderen viel en besloot nu al wat in zijn vermogen was aan te wenden, om de omstandigheden ten gunste dei- heide jongelieden te leiden. Van een huwelijk kon de eerste jaren geen sprake zijn en gelukkig was Anna zoo verstandig dit in te zien, terwijl ook de liefde, die zij voor haren vader koesterde, haar niet licht veroorloven zou hem voor altijd te verlaten. Men besloot het engagement vooralsnog geheim te houden en Gustaaf verkreeg de toestemming van Anna's vader, onder voorwaarde dat hij in Indië het examen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 275