122 drukt de beminde zusters aan zijne borst en zonder om te zien snelt hij voort naar het rijtuig, dat gereed staat om hem weg te voeren van alles, wat hem lief is. Zijn vader volgt hem en neemt aan zijne zijde plaats; de paarden stellen zich in beweging, en weldra is het rijtuig aan het oog der achterblijvenden ont trokken. Ja, het zijn smartelijke oogenblikken die de scheiding teweeg kan brengenen tochzij zullen aan iedereen hetzij vroeg of laat, te beurt vallen Niemand blijft er van verschoonden al is het ook sommigen vergund gedurende dit leven steeds in elkanders nabijheid te zijntoch zal eenmaal eene scheiding komendie niet te verhinderen en door geen aardsche macht te stuiten is. Maar de gedachte »wij zullen elkander wederzien", brengt troost aan, ook daar, waar het scheiden het smartelijkst valt. Zonder deze gedachte geen balsem voor de toegebrachte wondgeen hoop in de treurende zielen vreeselijk moet het lot dergenen zijndie geene zekerheid hebben op een weêrzien hiernamaals. Sedert een jaar bevond Gustaaf zich in Indiëen steeds waren de dagen, die een'brief van zijne hand aanbrachtfeestdagen voor de geheele predikants- familie en niet het minst voor Anna. Het beviel den jongen officier uitstekend in zijne nieuwe loopbaan en uit zijn schrijven sprak zooveel verwachting voor de toekomst, dat allen bij het lezen zijner letteren met blijdschap vervuld werden. De brieven, die hij aan Anna richtte, waren zoo

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 278