W 130 Met weinig vertoon en in 't bijzijn van slechts enkele vrienden had de teraardebestelling van Werner's stoffelijk overschot plaats gevonden. Op zijn graf was door liefderijke handen een eenvoudig kruis geplaatst dat dagelijks door eene treurende dochter met frissche bloemen getooid werd. De vriendelijke woning aan bet, einde der dorpsstraat stond verlaten en zou weldra overgaan in de handen van vreemdendie haar gekocht hadden om er over eenigen tijd hun intrek in te nemen. Anna Werner was door den predikant als dochter in zijn gezin opgenomen en van alle zijden mocht zij in haar nieuw tehuis blijken van welgemeende liefde en warme deelneming ondervinden. Zij beschouwde het dan ook als haar plicht aan hare pleegouders in alles te toonenhoezeer zij de haai' bewezen liefde op prijs stelde, en al wat in haar vermogen was deed zij, om hun het leven te veraangenamen. Onmiddellijk na het overlijden haars vaders had zij aan Gustaaf geschreven en zijn antwoord getuigde van zooveel medegevoel in hare smart, dat zij door dit schrijven zeer vertroost werd en met vernieuwde geest kracht voort kon gaan op den inderdaad moeielijken weg, dien zij te bewandelen had. Eenige maanden later begaf zich de predikant Van Welter naar de vroegere woonplaats van zijn over leden vriend om enkele zaken te vereffenendie deze bij zijn leven nog niet geregeld had. Hij besloot op deze reis zijne pleegdochter met zich te nemen om haar eenige afleiding te bezorgen en voor korten tijd uit eene omgeving te verwijderendie zooveel droevige

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 286