131 herinneringen bij haar opwekte. Na een verblijf van twee weken in Anna's oude woonplaats werd de terug reis aanvaard en men kon het haar aanzien, dat het kleine uitstapje voordeelig op haar gewerkt had. Reeds verheugde de predikant zich er in haar binnen weinige uren weer in den kring der zijnen te kunnen terug voerenen op het stationdat het dichtst bij liet dorp gelegen wasstond als naar gewoonte een rijtuig ge reed, om de beide reizigers naar hunne op twee uren afstands gelegen woonplaats te brengen. liet was reeds vrij laattoen men in het rijtuig plaats nam en men zou niet voor middernacht de pastorie kunnen bereiken. Daarbij kwam nog, dat het weder een buitengewoon dreigend aanzien had, zoodat de heer Van Weiter den koetsiei* gelastte zoo snel mogelijk te rijdenmaar toch tevens met beleid en omzichtigheid te werk te gaan. Toen zij op ongeveer een uur afstands van het dorp gekomen warenbarstte een hevig onweder los en door de felle bliksemstralen schichtig geworden, begonnen de paarden eensklaps in woesten ren vooruit te snellen zonder dat het den koetsier mocht gelukken hen tot staan te brengen. De weg voerde van eene steile helling af, aan welker voet zich een snelstroomend riviertje bevond. Even voor den oever daarvan nam de weg een draaien in gewone omstandigheden reeds moesten de voerlieden met omzichtigheid te werk gaan om naar behooren hunne wagens in het spoor te doen blijven. Steeds doller werd de vaart der hevig verschrikte paarden; nog slechts eenige minuten, en zij zouden met rijtuig en al in het bruisende water terecht komen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 287