dit oogenblik gevoelde hij niets anders dan de heer lijke zekerheid, haar voor een gewissen ondergang bewaard te hebben. Maar er moest thans gehandeld wordenwant nog was men niet te huis en daar het onweder eenigszins bedaardebesloot men uit te stappen en naast het rijtuig voort te wandelen tot men de gevaarlijke plaats achter den rug had. Van der Voort bood Anna zijn arm aan en de predikant bleef naast het rijtuig loopen om zoo noodig hulp te kunnen bieden. Het hevig verschrikte meisje had den steun van haren krachtigen geleider wel noodigwant vermoeidheid en angst hadden haar zoodanig aangegrependat zij bezwaarlijk alleen had kunnen voortgaan. Nimmer had Van der Voort zich echter van een zoo aangenamen plicht gekwetenen toen hij haren arm zoo zachtkens in den zijnen voelde rusten, was er in zijn binnenste een gewaarwording, die hem tot den gelukkigste aller menschen maakte. Ja, hij wist het thans zeker, dat het meer dan vriendschap was, die er in zijn hart omging voor zijne lieve gezellinen hij nam het vaste voornemen zoo spoedig mogelijk aan haar te openbaren, wat hij reeds gedurende langen tijd in zijn binnenste verbor gen hield. Zwijgend traden beiden naast elkander voort; het was alsof Anna in deze oogenblikken begreep, wat er bij haar metgezel omging, zoo aarzelend gaf zij zich over aan diens zorgvol geleide en beantwoordde zij zijne afgebroken vragen. Niet, dat zij hem niet innig dankbaar wasvoor hetgeen hij aan haar gedaan had maar zij begreep zeer goeddat uit dit alles een toe-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 289