m m stand zou kunnen ontstaandie zeer ongelukkige ge volgen voor hem met zich moest brengen. Men nam weer plaats in het rijtuig en een half uur later werd stilgehouden voor de woning, waar dokter Van der Voort zijne kamers had, daar hij zich, niettegenstaande het uitdrukkelijk verlangen van den predikant, niet meer naai' de pastorie wilde he geven om daar voorgesteld te worden als redder van vader en pleegdochter. Na een hartelijken handdruk nam de jonge dokter afscheid van Van Welter en Anna; met de beloftedat hij in ieder geval den volgenden dag in de pastorie het middagmaal zou komen gebruiken. Den volgenden middag bevond dokter Van der Voort zich in de predikantswoning, waar hij overstelpt werd met dankbetuigingen van de echtgenoote van Van Weiter en diens kinderen. Aan tafel had men den gast naast Anna geplaatst, maar de gedwongen houding, die reeds den vorigen avond tusschen hen ontstaan was, nam meer en ineer toe, zoodat beiden zeer verheugd waren, toen dé maaltijd een einde nam. Daar het een schoone avond w:is, werd met algemeene stemmen besloten tot het doen eener kleine wandeling in de omliggende dennen- bosschen; daarna zou men verder den avond in de pastorie zoo genoegelijk mogelijk te zamen doorbrengen. Door een ongelukkig toeval echter werd het voor allen aanlokkelijk plan verstoord; want nauwelijks was men gereed om zich op weg te begeven, toen er gescheld werd en er eene boodschap voor dokter Van der Voort kwamom zich zoo spoedig mogelijk naar eene afgelegen hoeve te begevenwaar een zieke zijne onmiddellijke

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 290