135 hulp noodig had. Allen waren teleurgesteld en niet het minst de dokter zelf, die gehoopt had dezen avond gelegenheid te hebben een oogenblik met Anna alleen te zijn. Doch er viel hier niets te veranderenen na afscheid genomen te hebben, spoedde hij zich naar zijne woning om de voor zijn bezoek noodige zaken te halen en begaf zich op weg naar de aangeduide hoeve. Het scheen alsof door zijn vertrek het geheele plan tot de wandeling in duigen was gevallenwant nie mand der achterblijvenden uitte den wensch om het opgevatte voornemen ten uitvoer te brengen. Alleen Anna wilde van het schoone weder gebruik maken 0111 een barer ziekendie zij door hare afwezig heid in geruimen tijd niet gezien had, op te zoeken. Zij verliet de pastorie en aanvaardde met vlugge schreden den weg, dien zij voor zich had. Ongeveer een uur duurde haar bezoek en ofschoon men haar een geleider mede wilde geven op den terugtocht, dankte zij voor dit aanbod en verkoos alleen huiswaarts te wandelen. Het door haar gevolgde pad voerde door schoone bosschen en was bedekt met een zacht tapijt, dat gevormd werd door de afgevallen naaldendie zich in eene dikke laag over den grond uitgebreid hadden. Om haar heen zag zij niets dan de bruine stammen der recht opgaande dennen, die in regelmatige rijen hunne kruinen omhoog staken en bij elke koelte zachtkens de dunne takken deden kraken. Boven het hoofd der jeugdige wandelaarster, strekte zich de blauwe hemel uit, die allengs een donkerder tint ver kreeg, daar de zon reeds haai* dagloop volbracht had.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 291