140 hij zich vuil haar af en was weldra aan haar oog onttrokken. Met een diep verslagen hart vervolgde zij haren weg naar de pastorie, en te huis gekomen begaf zij zich onmiddellijk naar hare kamerom er in stilte te bidden voor den vriendwiens geluk zij zonder het te willenhad moeten verstoren. IJct besluit van Van der Voort stond vast. Hij ZOU Anna niet wederziendit was zijn stellig voornemen. Hij was nog jong, zoo dacht hij; zijne woonplaats had niets aantrekkelijks meer voor hemde wereld was zoo groot en opende nog zoovele wegen voor hem; en dit alles overwegende, nam hij het vaste besluit zich zoo spoedig mogelijk uit het dorp te verwijderen en indien het kon zijnook het land te verlaten en als militair arts in de Nederlandsche bezittingen op te treden. Te vergeefs trachtte de predikant hem van zijn voor nemen het land te verlatenaf te brengen en toen deze den ongelukkigen jongen man wilde mededeelen wie Anna's verloofde was, viel Van der Voort hem driftig in de rede en zeide, dat hij niet begeerig was den man te kennendie Anna eenmaal als zijne bruid zou begroeten. Twee maanden later was de jonge geneesheer reeds geslaagd in zijne pogingen om dienst te nemen bij het Indische leger, en na een kort, maar hartelijk afscheid genomen te hebben van zijne vriendendie zijn vertrek betreurden en hem hunne beste zegenwenschen mede gaven, verliet hij het dorp, waar hij zoo wreed teleur gesteld was en begaf zich aan boord van het stoom schip, dat hem naar ver verwijderde gewesten zou brengen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 296