kust, en in menig hart rijst de vraag, of men wel ooit zal terugkeeren van deze moeielijke expeditie, die zonder twijfel met het verlies van veel menschenlevens zal gepaard gaan. Doch een soldaat heeft niet veel tijd zich bezig te houden met dergelijke bespiegelingen en een eenvoudig commando van den meerdere maakt een einde aan al zijne persoonlijke wenschen en inzichten en doet hem met moed en kracht uitvoerenwat hem wordt opgelegd. De landing werd begonnen en niet ver van de kust was weldra een bivak betrokkenwaarin men eenigen tijd wilde uitrusten van de vermoeienissen der reis en alles in gereedheid kon brengen voor den opmarsch naar de aangewezen vijandelijke kampongs. In de schaduw van een klein boschje zijn een paar Hollandsche officieren gezetendie een druk gesprek met elkander voeren. Men kan het een der bedoelde personen aanziendat hij reeds eenige jaren onder den tropisehen hemel geleefd heeft, want zijne oorspronke lijke blanke huidskleur is thans met eene bruine tint overtogenterwijl hij zich blijkbaar op zijn gemak gevoelt onder de afmattende warmtedie alom heerscht. Doch deze kleine verandering belet ons niet in hem den luitenant Van Weiter te herkennendie kortelings geleden van uit zijne vorige standplaats Batavia, naar Atjeli is gedetacheerd. Zijn metgezel, een officier van gezondheid, is niemand anders dan dokter Van der Voort, die door den loop der omstandigheden kennis heeft gemaakt met Van Weiter en nu dezen op de expeditie vergezelt. Dokter Van der Voort bevond zich gedurende een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 298