145 en toen hij den volgenden dag een bezoek bracht bij den jongen officier, was hij weêr de oude deelnemende vriend en kon men niet bemerkenwelk een strijd er in zijne ziel had plaats gevonden. Eenige maanden later kreeg Van Weiter order om zich met een detachement naar Atjeh te begeven en Van der Voort wist te bewerken dat hij zijn vriend kon vergezellendoor als officier van gezondheid deel te nemen aan de expeditie, De overtocht werd' zonder buitengewone voorvallen volbracht en we zagen daar straks, hoe de beide vrienden geland waren en te zamen een oogenblik konden uitrusten aan de zoo even bereikte kust. Zij waren weldra in een druk gesprek gewikkeld en als naar gewoonte verwijlden hunne gedachten in het moederland en bij allen, die zij liefhadden. Eenige weken gingen voorbij. Het was een brandend warme dag. Langs een moeielijken weg, die zich tusschen ondoordringbare bosschen heenslingerdetrok eene kleine colonne Hollandsche soldaten langzaam voort. Met de meeste voorzichtigheid marcheerde de kleine troepen-af deeling onder commando van den luite nant Van Weiter voorwaarts en er was wel reden voor den aanvoerder om met beleid te handelenwant eenige patrouilles hadden even te voren bericht ge geven van de nabijheid des vijands, die op korten afstand eene sterke stelling had bezet. Men bereikte eene kleine hoogte en nauwelijks was men tot aan den voet daarvan doorgetrokken, of een hevig vuur werd uit het dichte struikgewas, dat de kruin bedektegeopend. Klaarblijkelijk was de vooruit- 10

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 301