140 gezonden patrouille, die de steilte verkennen moest, door den vijand opgelicht. Van Weiter gaf bevel, dat allen zich zoo goed mogelijk zouden dekken en zond tevens eene afdeeling uitdie de hoogte moest omtrekken om zoodoende den vijand te verkennen en in den rug aan te vallen. Nauwelijks had hij daartoe de noodige bevelen uitgevaardigd, of een nog veel heviger vuur werd op zijne manschappen geopend en terwijl hij nog bezig was de opstelling zijner soldaten te verbeteren werd hij door een kogel in de borst getroffen. Onder het uiten van een smartkreet viel hij ter aarde en de dappere soldatendie hun aanvoerder als eene halve godheid aanbadenstoorden zich thans niet langer aan het gevaar, waaraan zij zich blootstelden en stormden met woede tegen den heuvel opzich met moeite een weg banende door de dichte struiken. Er ontstond thans een hevig bloedbad en de strijd werd eene wor steling van man tegen man. Menig dapper fuselier moest dezen stouten aanval duur bekoopen en velen vielenterneergeveld door de klewanghouwen der Atjeh- neezen. Toen de vijand echter ook in den rug aan gevallen werd, ontruimde hij zijne stelling en uit het aantal gekwetsten en gesneuveldendie hij achterliet bleek genoegzaamhoe flink zich de Hollandsche soldaten van hun plicht gekweten hadden. Van Welter was intusschen door een paar manschappen weggedragen naar de ambulance en men kan licht be grijpen met welk een smart hij daar ontvangen werd door dokter Van der Voort. Deze zag weldra in, dat de toestand van den gekwetsten officier hopeloos was, en al wat hij voor hem doen kon, was eene poging

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 302