148 zachtkens drukte hij de hand zijns vriends in de zijne, als wilde hij hem de stilzwijgende belofte gevenzijn wensch getrouw te zullen uitvoeren. Na eenige oogenblikken richtte Van Weiter zich nog maals op en bracht met veel inspanning een klein medaillon te voorschijn dat het portret zijner verloofde bevatte. Hij wierp er een langenlaatsten blik op en na het aan zijn hart gedrukt te hebbenreikte hij het aan zijn makker over met de woorden: «Be schouw dit mij zoo dierbaar kleinood als het uwe; het zij u een aandenken aan mijne vriendschap, en telkens, wanneer ge het beschouwt, bedenk dan, dat er iemand op aarde is, die ik aan uwe zorg toever trouwde. Mocht het ooit gebeurendat mijne Anna hulpeloos en alleen in de wereld stondwees haar dan tot een helper, al was het dan ook maar ter wille van uwen ouden vriend." Met bevende vingeren nam Van der Voort het me daillon uit de handen zijns vriends aan, en voor hij nog kon antwoorden op diens verzoek viel deze achter over en blies den laatsten adem uit liet was een pijnlijk en droevig oogenblik voor den jongen dokter en hij gevoelde meer dan ooit, wat, het zeggen wilde een vriend te moeten verliezen die hem steeds zoo trouw ter zijde stond. Doch veel tijd tot nadenken was er thans niet, en na de zorg voor het ontzielde lichaam aan een paar soldaten te hebben overgedragen, snelde hij voort om aan anderen, die zijne hulp noodig hadden, bijstand te verleenen. Den volgenden dag had de teraardebestelling van den gesneuvelden officier plaatsen Van der Voort was

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 304