150 merkendat het een ander klimaat dan liet onze moet geweest zijn, dat hem dusdanig getint heeft, en als we er naar raden moestenzouden we eenparig tot het besluit komendat onze vriend een bewoner is geweest dei- tropische gewesten. Doch laten wij niet te lang zijn uiterlijk beschouwen maar volgen we hem liever om te zien, wat de vreemdeling in het dorp zoekt. Hij heeft thans de eerste huizen bereikt, en als hij langs eene woning gaat, die we reeds vroeger betraden, toen nog een vader en een geliefde dochter er hun verblijf in hiel den, rust zijn blik voor een oogenblik met een weemoedigen trek op het vriendelijke landhuis en blijft hij een poos in gedachten verzonken stilstaan. Maar hij gaat weer verder en weldra schelt hij aan de ons eveneens bekende pastoriewaarin hem een oogenblik daarna de toegang verleend wordt dooi- de dienstbode, die hem de deur opent. De vreemdeling vraagt haar of hij zich hier niet ten huize van den predikant bevindten op haar toestemmend antwoord geeft hij zijn kaartje af en verzoekt den predikant te mogen spreken. Hij wordt in de kleine spreekkamer gelaten en na een oogenblik gewacht te hebben ver schijnt de gewenschte persoon bij zijn bezoeker. Met verwonderenden blik ziet de vreemdeling den binnen tredende aanen als deze hem vraagt, waaraan hij de eer van dit bezoek te danken heeft, vraagt de reiziger op verwonderenden toonof hij zich dan niet ten huize van den predikant Van Weiter bevindt. «Van Weiter?" wordt hem op vragende toon ge antwoord, «Van Weiter; deze naam droeg mijn

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 306