151 voorganger, die voor een jaar overleden is; U schijnt het niet te weten, dat er na zijn dood een ander in zijne plaats aangesteld is en dat men mij waardig heeft geacht als leeraar en herder dezer gemeente op te treden." «Overleden?" vraagt de vreemdeling op droevigen toon; «ook hij is gestorven?" En zijn echtgenoote en kinderenwonen die niet meer hier en kunt u mij niet zeggen, waar ik hen vinden kan? De predikant verhaalde thans aan zijn bezoeker, dat een jaar geleden zijn voorganger gestorven was aan eene kortstondige, maar hevige ziekte. Zijne echtgenoote had het dorp verlaten en zich metteiwoon gevestigd in een der noordelijke provinciënwaar zij door zeer zuinig te leven, in stilte met haie kindei en den ouden dag kon doorbrengen. Haar pleegdochter, een meisje van twee-en-twintig jaar, had zich in eene betrekking als gouvernante begevendaar zij de oude vrouw niet tot last wilde zijnniettegenstaande deze haar uitdrukkelijk gezegd had, dat het volstrekt geen bezwaren opleverdeindien zij bij haar bleef inwonen. Op de eenigszins driftig geuitte vraag van den vreemdeling, waar zich die pleegdochter op het oogen- blik bevond, kon de predikant echter geen antwoord geven en hij gaf aan zijn bezoeker den raad, zich tot de predikantsweduwe te wendendaar deze hem alle mogelijke inlichtingen zou kunnen verschaffen. De lezer heeft zeker reeds kunnen bemerken, wie de jonge man was, met wien we thans kennis hebben gemaakt en we behoeven het niet meer te zeggen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 307