M 15 2 dat hij dokter Van der Voort heette en naar het vaderland was teruggekeerd in de meening, dat de toestanden in zijne oude woonplaats dezelfde als voor heen gebleven waren. Bij het vernemen der tijding, die de predikant hem mededeelde, was hij zeer teleur gesteld en na dezen beleefd bedankt te hebben voor de verstrekte inlichtingen, besloot hij zoo spoedig mogelijk het verblijf der weduwe Van Weiter op te zoeken om van haar alles te vernemen, wat er in zijne afwezigheid voorgevallen was. Nog denzelfden dag verliet Van der Voort het dorp en begaf hij zich naar de naburige stad, waar hij den nacht wilde doorbrengen. Vroeg in den morgen ver liet hij zijn hotel en weldra voerde de trein hem in snelle vaart naar het noordelijk gedeelte van ons land. Aan het kleine station van de hem aangeduide woonplaats der predikantsweduwe aangekomen kostte het hem niet veel moeite het door haar bewoonde huis te vinden en weinige oogenblikken later bevond hij zich in tegenwoordigheid der even verheugde als verbaasde vrouw. Nadat de dokter haar verteld had, dat hij zich weer voor goed in het land wilde vestigen, over stelpte zij hem met vragenharen lieven Gustaaf be treffende en het deed haar moederhart zoo innig goed, toen zij vernamdat hij steeds met onveranderde liefde aan haar gedacht had. Met warmte dankte zij den jongen dokter voor de vriendschapdie hij steeds haar kind toegedragen had en tranen stonden haar in de oogen, toen hij sprak over den dood van den zoo teer beminden zoon. Ook toen de weduwe een en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 308