154 was, volhardde zij in haar voornemen en zocht eene betrekking als gouvernante, die zij ook weldra verkreeg. Tot nog toe bevindt zij zich nog steeds bij dezelfde familie en wanneer ge tot morgen hier blijft, wat ik natuurlijk van u verwacht en hoop dan zult gij haar ontmoetendaar zij mij schreef, dat zij een paar weken bij mij zou komen doorbrengen.''' Men zal licht begrijpen, dat er over en weer tus- schen de predikantsweduwe en Van der Voort veel te vragen en te vertellen viel, en toen 's avonds de beide dochters der weduwe te huis kwamen, hadden ook deze zoowel omtrent hunnen gesneuvelden broeder te vragendat het. laat in den nacht wastoen nog het. licht door de vensters der kleine woning naar buiten scheen Den volgenden morgen was Van der Voort reeds vroeg tijdig ontwaakt en daar de zonnestralen zoo vriendelijk door zijne kamer speelden, besloot hij eene wandeling te doen. Van alle kanten had men hein verzocht een plaatsje in de woning der weduwe voor lief te nemen en hij had zich tegen dit zoo dringende verzoek niet kunnen verzetten, zoodat hij thans de gast was dei- goede en verheugde vrouw. Het was een bij uitstek fraaie morgenen met wel gevallen ademde de wandelaar de frissche lucht in. "ij gevoelde zich zoo gelukkig en tevredendat het hem voorkwam alsof er met dezen morgen een tijdperk van onverstoorde blijdschap voor hem was aangebroken, en de gedachte, dat hij in den loop van den dag Anna zou wederzien stemde hem zoo dankbaar en verheugd dat hij een vroolijk lied aanhief en zijne schoone en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 310