155 mannelijke stem door de stille natuur deed weer klinken Even voor het ontbijt keerde hij naar de hem wach tende familie terug en verscheidene plannen werden gemaakt om Anna Werner, die in den middag zou aankomen, te ontvangen. Men besloot eindelijk, dat men haar voorzichtig zou mededeelenwelken gast men had en daarna eerst zou Van der Voort haar kunnen ontmoeten. De dokter stemde volkomen met dit plan inen met verlangen zag hij het uur tegemoet, waarop zijne blikken weer zoude rusten op de hem nog zoo dierbare gestalte. Het werd middag en het uur, dat de met verlangen gewachte gast in de woning der weduwe zou bren gen, naderde met rassche schreden. Mevrouw Van Weiter begaf zich met hare beide dochters naar het station en nauwelijks waren zij er, of de trein, waar mede Anna zou aankomenhield stil voor het kleine perron. De coupés werden geopend en met een blijden welkomstgroet wierp zich eene slanke meisjesgestalte in de armen harer verheugde pleegmoeder. Na de eerste begroeting, ook van de twee dochters dei- weduwe, sloeg men den weg huiswaarts in, en thans gevoelde mevrouw Van Welter ten volle, hoe moeilijk het was Anna op geschikte wijze in kennis te stellen van de aankomst van dokter Van der Voort. Het verheugde meisje had zooveel te vragen en te vertellen over alles wat er gedurende hare afwezigheid was voorgevallendat het niet doenlijk was aan het ge sprek eene wending te geven, die ongetwijfeld Anna's vreugde zou verstoren.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 311