156 Te huis gekomen begreep de weduwe echter, dat er geen tijd te verliezen was, want binnen een uur zou Van der Voort terugkeeren van een uitstapje, dat hij met het oog op de omstandigheden dezen dag maakte. Nauwelijks was Anna dan ook eenigszins uitgerust, of hare pleegmoeder verzocht een oogenblikje hare aandacht tot het mededeelen eener gewichtige tijding. Volgaarne was Anna bereid haar aan te hooren en mevrouw Van Weiter vertelde haar thans, dat een onverwachte gast in hare woning was gekomen. »En wie is dan die onverwachte gast?" vroeg het verbaasde meisje, dat zich niet kon begrijpen, wie er te gelijk met haar bij de weduwe kon gelogeerd zijn. •Hij komt uit een ver land", was het zachte ant woord, »en brengt ons tijding omtrent iemand, wiens aandenken u en mij steeds dierbaar zal zijn". Anna's gelaat nam eene droevige uitdrukking aan, want zij begreep onmiddellijk, wien hare pleegmoeder bedoelde met den persoon wiens aandenken haar steeds dierbaar zou wezen. »ls het mogelijk! Tijding van Gustaaf! En wie is het, die thans nog bericht van hem zou bren gen, nu hij reeds voor langen tijd gestorven is?" was de eenigszins driftig geuite vraag. «Het is zijn trouwe vriend, die hem steeds verge zelde en ons ook het bericht van zijn dood toezond; het is de man, die dikwijls zijn leven voor hem waagde en hem verzorgde, omdat hij wist dat zijn leven uw geluk was. Gij weet, wien ik bedoel eri hij komt thans de laatste belofte uervullendie hij aan Gustaaf deed, toen deze in zijne armen den doodsnik gaf; hij

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 312