te midden dier elkander verdringende gedachten rees voortdurend eene gestalte voor zijn oog op, die een 1 dijden glimlach op zijn gelaat te voorschijn riep. Zou dan nu eindelijk zijn ideaal nog tot werkelijk heid worden? We weten het niet, maar laten we geduldig met hem wachten en hopen op de verwezen lijking zijner vurigste wenschen. Den volgenden dag moest Van der Voort het gast vrije dak der weduwe verlatendaar hij tot het regelen zijner zaken en het onderhandelen over eene nieuwe standplaats als geneesheer opgeroepen werd. Hoe gaarne Mevrouw Van Weiter hem ook nog eenigen tijd bij zich gehouden had, was hij evenwel tot zijn spijt verplicht voor dit vriendelijk aanzoek te bedanken. Hij beloofde echter, zoodra hij zijne zaken zou geregeld hebben, terug te keeren en dan voor langeren tijd de gast der weduwe te zijn, daar zij in ieder geval wilde, dat hij de dagen, die moesten verloopen voor hij in zijne nieuwe betrekking kon optreden, in haarhuis zou doorbrengen. Het, viel hem moeielijk reeds nu van Anna te scheidenmaar er viel hieraan niets te eranderenen hij begreep ook zeer goeddat voor barigheid en overhaasting meer schade dan voordeel aan zijne liefste belangen zouden doen. Hij was er daarenboven nog niet zeker van, welke gevoelens Anna hem toedroeg, terwijl hij het ook beter achtte haar eenigen tijd tot rust en nadenken te gevenalvorens haar te spreken over eene zaakdie van zoo teederen aard en van zulk een hoog belang was. Even voor hij vertrokbrachten onvoorziene omstandigheden er hem echter toe, haar een blik in zijn hart te doen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 315