186 gebouwd was. Wie daar woonde? Wie anders dan de pas benoemde dokter, derhalve een vreemde snoes haan want eene echte E naar was te veel aan de inrichting van de ouderwetsche huizen gehecht, dan dat hij ooit zou kunnen besluiten eene nieuw gebouwde woning te betrekken. Maar hoe kan dan een vreemde, die natuurlijk bij zoo menige zaak in botsing moest komen met E sche zeden en gewoontenhoe kon dan een vreemde, en dan nog wel een dokter, zich hier vestigen? Zeker had hij daartoe gewichtige redenen. Laten wij die redenen ontvouwen, hoewel ze nu juist niet van zooveel belang zijn, als de lezer misschien wel vermeent.. Voor twee jaren stierf de oude dokter van E., de eenige daar ter plaatse, die gedurende 35 jaar de burgerij zooveel mogelijk uit de handen van den onverbiddelijken dood gered had. Nu was de goede man zelf de prooi geworden van den vijand, tegen wien hij zoo dikwijls had gestreden. Diep voelden zijne stadgenooten het verlies, maar aangezien een dokter noodzakelijk was, zoo besloot de gemeenteraad zoodra mogelijk een plaatsvervanger te benoemen. Wat speet het de goede lui, dat ze geen stadgenoot voor dat ambt konden vinden. Slechts twee van de E sche jongelui hadden zich op de geneeskunde toegelegd, maar daar geen van beiden nog gepromoveerd waszoo zag de gemeenteraad zich genoodzaakt tot de keuze van een vreemde over te gaan. Men besloot alzoo eene advertentie te plaatsen, waarbij een bekwaam geneesheer, met alle vooruitzicht op eene goede praktijkgevraagd werd. Verscheidene sollicitanten kwamen nu in overleg met den Raad,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 342