187 maar, hetzij dat ze niet met dezen over weg konden, of wel zich niet op hunne plaats gevoelden in zulk eene ouderwetsche omgevingallen bedankten bij nadere kennismaking voor de betrekking. Met al dat gehas pel kwamen intusschen de inwoners telkens in ver legenheid, daar de naastbijzijnde dokter twee uren van E, woonde, totdat eindelijk een jong geneesheer, dien wij W. van Sloten zullen noemen, de betrekking aanvaardde. Wel mocht het zonderling heeten, dat juist een jongmensch in het. stille eigenaardige stadje zich als dokter vestigde, maar men moet. in aanmer king nemen, dat Van Sloten's geldelijke omstandigheden van dien aard waren, dat ze hem niet toelieten op zulk een ruimen voet te leven als hij tot nog toe ge daan had. Zijn vader, een rijk en voornaam koop man te Hhad een groot deel van zijn vermogen in eene onderneming gestokendie tegen alle verwach ting allerongelukkigst afliep, liet belangrijke verlies, dat zijn vader aldus trof', had voor Van Sloten het onaangename gevolg, dat het hem toegekende jaar geld plotseling werd ingetrokken. Terwijl hij tot dus ver meer in naam dan in werkelijkheid geneesheer geweest was, zag hij zich nu eensklaps in de nood zakelijkheid gebracht slechts te leven van hetgeen zijne betrekking hem kon verschaften. Daarom stelde hij alles in 't werk om zijn verloren praktijk te herwin nenmaar zooals te begrijpen is, slaagde hij daarin niet. Met vreugde greep hij bijgevolg de gelegenheid aandie hem in staat kon stellen zijn ambt elders uit te oefenen. De voorwaarden voor de vacante betrekking te E

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 343