488 voldeden hemen hoewel zijn karakter en neigingen van dien aard warendat zij dikwijls in tegenspraak moesten komen met die der burgerijzoo hoopte hij door eerbiediging der E sche gewoonten het ver trouwen der burgerij te winnen. Zóó werd door een samenloop van omstandigheden Van Sloten geneesheer te E In den beginne, en zelfs nu nog, had hij dan ook veel te strijden met de overal elders reeds afgeschafte gewoonten. Menigmaal maakte hij zich nog schuldig aan schending der E sche étiquettemaar daar hij voor 't uiterlijk zijn best deed om zich met de oude gebruiken vertrouwd te makenwist hij lang zamerhand de meerderheid voor zich in te nemen. Nog was hij ongehuwd; evenwel had hij reeds zijne hoop gevestigd op eene der schoonen van het stadje Ida van Myerberg, de dochter van den burgemeester. Zij ging voor de schoonste en meest beschaafde van alle E sche jonge meisjes door, en inderdaad, dit verdiende zij ten volle. Wat haar bovenal bekoorlijk maakte, waren hare gevoelvolle blauwe oogen en haar lang blond haar; in één woord zij kon een type van eene Noordsche schoone genoemd worden. Haarvader, hoewel voorganger der burgerijwas minder gehecht aan de plaatselijke eigenaardigheden dan zijne stadge- nooten wel wenschten. Vandaar dat de burgemeester meer dan eens in coniliet kwam met zijne raadsleden over het al- of niet wijzigen van het een of ander. Vooral gold dat daar, waar er sprake was van hervorming of invoering van de eene of andere nieuwigheid. Een en ander had ten gevolge, dat de burgervader verscheidene raadsleden tegen zich

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 344