192 dag de ingezetenen met meer belangstelling dan vroeger de gebeurtenissen vernamen, die buiten hun stadje voorvielen. Tot stationchef was een jongmensch be noemd, die voor het eerst te E... zijn loopbaan begon. Het trof gelukkig voor hem, dat hij in Van Sloten een ouden schoolkennis herkende. Natuurlijk dat de kennismaking hernieuwd werd en dat Van Sloten hem in zijne vriendenkringen introduceerde. Zoo kwam Willem Radersberg, aldus heette de stationchef, in aanraking met Ida van Myerberg. Weldra kon hij zich niet ontveinzen, dat zij op hem een diepen indruk gemaakt had. Ida bemerkte al spoedig, dat zij in Radersberg gevoelens opwekte, welke zij vooreerst niet kon beantwoorden. Hoewel zij verre de voorkeur aan Van Sloten gegeven zou hebbeningeval beiden om haar hand dongen, gevoelde zij nog slechts vriendschap voor den dokter, die zelf zooveel mogelijk zijne ge voelens ten opzichte van haar zocht te verbergen. In- tusschen kon het niet lang uitblijven of Van Sloten bemerkte, dat hij in zijn vriend een medeminnaar ge kregen haden dit schokte hem tot in het diepst zijner ziel. Hij gevoelde echter te veel vriendschap voor Radersberg, dan dat hij iets in 't werk zou stellen om zich van zijn medeminnaar te ontslaan. Zoo bleef bij in waarheid de oude joviale vriend, hoe wel bij sinds dien tijd met angstvallige nauwgezetheid Radersberg bij zijn omgang met Ida gadesloeg. Maan den verliepen; geen verandering scheen er te komen in de onderlinge verhouding tusschen de ons bekende jongelui, toen er onverwachts iets voorviel, dat grooten invloed had op hun volgend leven.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 348