193 De burgemeester werd, toen zijn tijd van aftreding daar wasniet herbenoemdzoodat hij zich genood zaakt zag het ambtelijk leven vaarwel te zeggen. Mr. van Myerberg had echter geld genoeg om zijne overige levensdagen zonder betrekking te kunnen doorbrengen. Hij besloot alsnu meer voor genoegen te levendan hij tot nog toe ooit gedaan had. Gehoor gevende aan den wenscli zijner dochter, vormde hij het plan den volgenden zomer met haar in eenc badplaats door te brengen. Indien hij ooit geweten had, welke nood lottige. doch laten we ons verhaal niet voor- uitloopen. Kort en goed; de dag der afreize werd bepaalden was eindelijk daar. Een allergezelligst avondje hadden de vrienden daags te voren bij de geachte familie doorgebracht; ze waren vertrokken met de belofte de door hen gekscherend genoemde emigran ten op de hoogte te houdenvan alles wat er voor viel te E. vooral met betrekking tot 't veranderen of invoeren van enkele gebruiken. De dokter had het voorrecht de familie een eindweegs tot Z. te kunnen vergezellen, daar zijne tegenwoordigheid aldaar wegens een consult noodzakelijk was. Den volgenden morgen stapten de burgemeester, Ida en de dokter in den treinonnoodig te zeggendat de stationchef een en al zorg voor lien was. Zoo lang hij kon, oogde Radersberg den wegsnellenden trein na, totdat hij bij een bocht uit 't gezicht verdween. Nog was hij geheel vervuld met de gedachten aan haar, die zich steeds verder van hem verwijderde, toen de telegrafist in vliegende haast naar hem toe kwam. Op zijn ontsteld gelaat teekende zich de hevigste

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 349