95 woordigheid nergens anders vereischt werd, met den vader uren lang bij de zieke; maar Ida's jeugdige krachten zegevierden eindelijken na verloop van drie maanden was zij reeds in zooverre hersteld, dat zij den terugkeer naar E. kon aannemen. Gedurende hare ziekte had ze de gelegenheid gehad om op te merken hoe Willem haar met de teederste zorgvuldig heid behandelde, hoe hij onvermoeid haar bijstond, en met ongeveinsde blijdschap en vreugde elk teeken van beterschap begroette. Zoo ontkiemde bij haar allengs dat zalige gevoel, waarvan zij zich toe nog toe niet in zoo'n sterke mate bewust geweest was. Is het te ver wonderen dat hare opgewekte stemming sinds dien tijd een voordeeligen invloed had op het verdere verloop der ziekte? Zoo werkten natuur en liefde samen tot datgene, wat de kunst niet vermocht tot stand te brengen. Welk eene zalige belooning was het voor den dok ter, toen hij eindelijk het «ja" van hare lippen mocht hooren. De oud-burgemeester gaf vol vreugde zijne toestemming, en na verloop van eenige maanden was er een gelukkig huwelijk meer gesloten. Maar hoe ging het nu met Radersberg? Deze voelde zich onge twijfeld diep teleurgesteld, nu hij zijne illusiën in rook zag verdwijnen. Hoewel hij toch zelf wel gevoelde, dat, met 't oog op hun beider maatschappelijke positie, Ida den dokter wel de voorkeur had moeten geven, zoo had ze hem zooveel blijken van vriendschap gege ven, dat men zijne gevoelens, ten opzichte van haar, niet ten kwade kan duiden. Eene liefde, die op wederzijdsche hoogachting steunde, ontstaan in om-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 351