■vit! 190 standigheden als die, waarin Ida den geneesheer tot in 't diepst van zijn gemoed had leeren kennenhad een te hechten grondslag, dan dat daar iets aan te veranderen viel. Evenwel nog jaren daarna voelde hij den slag, die zijn levensgeluk voor een deel vernietigd had. Wel had hij spoedig naar eene andere stand plaats uitgezien, maar hij was genoodzaakt nog ander half jaar het geluk van Ida met haar Willem te aan schouwen. Hij werd toen overgeplaatst naar A. ver genoeg van E. verwijderd om hem de aanleidende oorzaak van zijn harteleed te doen vergeten. De tijd, die alle wonden geneest, bezorgde ten laatste hem zijne vroegere gemoedsrust weder. Hoewel hij eerst vast van plan was ongehuwd te blijven, trad hij, na verloop van een vijftal jaren in den echt met eene aardige brunette, dochter van den ontvanger te A. Wat van Sloten betreft, deze bleef met zijn vrouwtje, ook nog na den dood van den voormaligen burge meester, te E. Meer en meer toch drong een geest van vooruitgang in de burgerij doorwerkelijk nuttige nieuwigheden vonden allengs ingang bij de ingezetenen. Door den spoorweg kwam het stadje meer in aanra king met andere stedenhier en daar vestigden zich vreemdelingen, die ook het hunne er toe bijbrachten om den ouden staat van zaken te veranderenkortom de dokter zag de verwezenlijking van zijne ideeën om trent E.meer en meer nabij komen, zoodat hij niet kon besluiten om het hem nu lief geworden stadje te verlaten. Nog woont daar de dokter met zijn vrouwtje, die hem drie kinderen, een jongen en twee meisjes, geschonken heeft. Van tijd tot tijd bezoeken de oude

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 352