XGV behoorende, ontvangen hun onderricht in een afzonder lijken militair-technischen cursus. Elk jaar wordt onder den naam van 4ste centrale school een cursus van 6 weken gehouden voor de subalterne officieren van alle wapens, en onder den naam van 2de centrale school een cursus van gelijken duur voor de pas aangestelde kapiteins der infanterie. Voor de bataljonscommandanten der infanterie wordt om de 4 jaren in de 3de centrale school een cursus van 14 dagen gehouden; voor de regimentscomman danten is de 4de centrale school bestemddie 6 weken duurt. Gedurende hunnen diensttijd bij de keurtroepen is het aantal oefeningsdagen voor de manschappen der verschillende wapens van ongeveer 100 tot 160 dagen. Voor de oefeningen der recruten waren in 1879 voor die der infanterie 24voor die der cavalerie 4, artillerie 13 en genie 5 recrutenscholen De cavalerie werd in haar geheel gedurende 10 da gen tot herhalingsoefeningen opgeroepen voor de overige wapens hadden voor 4 divisiën herhalings oefeningen van 14 tot 18 dagen plaats. De infanterie wordt of in bataljons of in regimenten of brigades vereenigd geoefend De landweer wordt om de 4 jaren tot herhalings oefeningen opgeroepen gedurende 4 tot 6 dagen, zoo veel mogelijk binnen de grenzen van het arrondissement. De infanterie is bovendien verplicht tot deelneming aan schietoefeningen. De landweerplichtigendie niet tot de infanterie behooren en niet aan herhalingsoefeningen deelnemen, zijn verplicht tot het bijwonen eener jaar- lijksche inspectie gedurende 1 dag.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 97