t ■®x> C De diensttijd bedraagt in Turkestan en andere deelen van Aziatisch Rusland 10 jaar, waarvan 7 in actieven dienst en 3 jaren in de reserve worden doorgebracht. Voorts zijnin den geest van het in andere Rijken ingevoerde eenjarig-vrijwilligerstelselook in Rusland bepalingen gemaakt, strekkende tot vermindering van den actieven diensttijd voor hendie eene zekere mate van wetenschappelijke kennis bezitten. Studentendie vrijwillig in dienst treden en geen deel nemen aan de loting, kunnen volstaan, die der Universiteiten en andere daarmede gelijkgestelde in richtingen met 3 maandendie der Gymnasiën enz. met 6 maandenen die der Progymnasiën enz. met 2 jaren actieven dienst. Al de hier genoemden komen bovendien nog gedurende 9 jaren in de reserve. De bovenbedoelde vrijwilligers worden bevorderd: tot onderofficier, na het bijwonen van den cursus op een regimentsschool of daarmede gelijkgestelde in richting van onderwijs, of na het afleggen van een examen in eenige aangegeven leervakken tot plaatsvervangend-officiermet een jaarlijksch tractement van ƒ200.na het doorloopen van den cursus op de jonkerschool, of het afleggen van het examen dier school. Ieder vrijwilliger kan na den hovengemelden termijn van actieven dienst in den rang, welken hij bekleedt, hij de reserve overgaan of in werkelijken dienst blijven. Nemen jongelieden als de bovenbedoelde echter aan de loting deel, dan kunnen zij niettemin aanspraak doen gelden op verkorting van den verplichten actieven diensttijd, en wel de studenten aan Universiteiten enz.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 106