CYII Jongeliedendie een diploma bezittenten bewijze dat zij den cursus aan een gymnasiumeen lioogere burgerschool of een anderedaarmede gelijkgestelde inrichting van onderwijs hebben doorloopenzoomede zijdie voor een daartoe aangestelde commissie een examen hebben afgelegd, waaruit blijkt, dat zij een graad van ontwikkeling bezittengelijkstaande met dien van eerstbedoelde categorie, worden, als zij vrij willig in dienst treden en gedurende hun diensttijd in kleeding, uitrusting en onderhoud voorzien (bij de cavalerie ook voor een eigen paard en het onder houd daarvan zorgen)in vredestijd reeds na 1 jaar werkelijken dienst bij de reserve overgeplaatst. Zij worden bij het garnizoen hunner keuze inge deeld en kunnen tot hun 25ste levensjaar uitstel van opkomst in werkelijken dienst verkrijgen. Wanneer zij in de kosten eener eigen woning voorzien, mogen zij buiten de kazerne verblijf houden. Ook onbemiddelde jongelingen, van gelijke ontwik keling als de hierboven bedoelde, kunnen als eenjarig- vrijwilliger worden toegelatenals ze het bewijs leve ren van hun onvermogen en van een uitstekend zedelijk gedrag zijn. Wanneer de eenjarig-vrij willigen het examenvoor den rang van reserve- of landweerofficier voorgeschre ven met goed gevolg hebben afgelegdworden zij naar gelang er vacatures zijntot dien rang benoemd. Zij moeten dan tijdens den verderen duur van hun weerplicht nog driemaal, telkens voor ten hoogste 4? weken, tot oefening in werkelijken dienst opkomen. Bij mobilisatie binnen 9 jaren na hun plaatsing in

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 113