<8® cxxxv Mocht de ietwat zware muziek tusschen de wanden van de bij deze gelegenheid altijd te kleine zaal nu en dan te luidruchtig klinken, dit schaadde niet aan de feestvreugde, die door de aanwezigheid van den Gouverneur, den Eersten Officier, benevens eenige Offi cieren en Leeraren der K. M. A., waaronder Officieren van de 1ste Afdeeling Krijgsschool, nog aanzienlijk verhoogd werd. De Eerste Officier hield eene rede, waarin hij wees op de beteekenis van den 49den Fe bruari, die voor den militairen stand in het bijzonder een dag van vreugde, een dag van gezellig samenzijn is. Te vier uur waren alle Cadetten op het gebouw teruggekeerd, om deel te nemen aan het diner, waar van het menu voor dezen dag belangrijke afwijking vertoonde met dat van andere dagen. Door den Cadet-Sergeant J. J. D Milder werd, als oudste van het korps, een dronk gewijd aan Z. M. onzen geëerbiedigden Koning; de geestdrift, waarmee hiermede werd ingestemd, bewees opnieuw, hoezeer ons vorstenhuis, en vooral Koning Willem III, onze sympathie geniet. Na tafel konden we weer uitgaanook het 1ste jaar mocht de Cadetten-Sociëteit bezoeken. Dat allen zich uitstekend amuseerdengelooven we met eenige zekerheid te mogen constateeren. Bij gelegenheid van het Carnaval werd den Cadetten toegestaandes Zondags een uur langer dan het voor elk jaar vastgestelde uur uit te gaaneene bijzondere vergunning tot uitgaan werd niet verleend, terwijl ook de jaarlijksche optocht van het 1ste en 2de jaar achterwege bleef.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 141