CXXXVI Intusschen naderde 1 Maart, de dag van het assaut. Talrijke repetities in den laatsten tijdzenuwachtige spanning en drukte van commissie en medewerkers bewezenhoezeer iedereen begreepdat niets mocht ontbreken, dat het feest schitterend moest zijn. En in den avond van den lsten Maart vereenigde al wat Breda aan schoons en edels bevat, zich in Concordia. De prachtige toiletten, de schitterende uniformen, toondendat Breda's inwoners met ingenomenheid het assaut en daarna volgend bal begroeten. Over de uit voering van het programmagymnastiek en schermen bewaren wij het stilzwijgen. Wat daarover is geschreven in de Bredasche Courant en in het Orgaan van den Nederlandschen Gymnastiekbondis van genoegzame be kendheid. Het bal, dat den avond beslootwas zeer geanimeerd; niet dan noode verlieten we om twee uur, toen het klokje van gehoorzaamheid sloeg, de balzaal, en op de anders zoo spoedig in rust gedompelde slaapzalen werd nog druk de genotvolle avond besprokendie bij allen herinneringen van de aangenaamste soort naliet. Den 11 den Maart vierde de Adjudant-onderofficier der Academie W. Veenendaal zijn 36-jarig jubileum als onderofficier. Dat het den nog krassen man gegeven moge zijnnog geruimen tijd zijne diensten aan de Academie te wijdenis onze welgemeende wensch. De tijd tot aan het Paaschverlof werd door de meeste Cadettenen wel voornamelijk door het 3de en 4de jaar, aan de studie gewijd. Buitengewone feestelijk heden zijn dan ook niet te vermelden voor het Paasch verlof. We werden in de gelegenheid gesteld, familie

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 142