J CXXXVII of nabestaanden te bezoekenen ongeacht den korten duur van liet verlof, maakten bijna allen daarvan ge bruik, zoodat de Academie weer voor eenige dagen vrij ledig en verlaten was. Den 15den April 's avonds te elf uur moesten alle Cadetten weer op de Academie teruggekeerd zijn. Door de verpoozing met nieuwen «voslust" bezield, namen we de boeken ter hand, om ons op het examen voor te bereiden. Stil werd het op de amusementzaal, en vol op de leerzalen en op 45, en de geheele Aca demie werd een lustoord voor «voshengsten". Delessen van het 3de en 4de studiejaar eindigden den 12den Mei, en werden vervangen door eigen oefening, totdat eindelijk den 24sten Mei het examen een aanvang nam, nadat den vorigen dag het Cadettenkorps aan de Commissie van Inspectie was voorgesteld. Een eigenaardige tijd is toch de examentijd. Met beklemd gemoed en toch met zekere angstige vreugde wordt eiken morgen de roffel van acht uur begroet; haastig worden dan cahiers en boeken opge borgen die nog eventjes zijn opengeslagen na het ontbijt, en iedereen spoedt zich naar de zaal, waar het examen zal worden afgenomen. En dan de vergenoegde stemming des middags, als er weer een vak achter den rug isen dat herhaalde vragen; «Hoe heb jij het gemaakt?" met het stereotype antwoord: «Nu, zoo zoo, het zal wel losloopenik denk het nog wel te halen.' Het is wat we noemen, alles even typisch. Den 13den Juni eindigde de proeftijd; na zooveel dagen van spanning kwam er weer wat kalmte in de r~

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 143