CXXXVIH gemoederen, maar reeds den volgenden dag werd die kalmte verstoord door het bekend worden van den uitslag van het eindexamen; helaas, weder ontvingen we de tijding, dat een Cadet van het 4de studiejaar andermaal de lessen van dat studiejaar zou moeten volgen. Was alzoo de vreugde niet onvermengd, toch heerschte dien dag een ontzettende opgewondenheid, en er kwam geen eind aan het handen geven en feliciteeren. Twee dagen later marcheerden de twee oudste jaren af naar het kamp. Voor het eerst zoolang wij ons herinneren, konden de achterblijvende Cadetten dien uittocht bijwonen, waardoor een telken jare gekoesterde wensch vervuld werd. Begeleid door tal van Officieren en voorafgegaan door de Stafmuziek van het 6de Regiment Infanterie werd in vroolijke stemming de weg naar het Cadetten- kamp spoedig afgelegd; daar aangekomen, zocht ieder de tent op, die gedurende de eerstvolgende weken zijne woning zou zijn. De Gouverneur had in zijne toespraak op den dag van het vertrek naar het kamp ons verheugd met de mededeeling, dat spoedig de uitslag van het examen van het derde jaar zou bekend zijn. Het duurde dan ook niet lang, of de Gouverneur verscheen in het kamp, en bracht persoonlijk het met angstige spanning verwachte bericht; dat over het algemeen dien dag vreugde heerschte in de tenten, behoeven we niet te vermeldenwanneer we mee- deelen dat 57 Cadetten in het 4de jaar werden over geplaatst. Eén Cadet ging in het onuitsterfelijke ras

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 144