f" j CXXX1X der asymptoten over, en 13 anderen moesten zich in het verlof voor een her-examen in één of meer vakken voorbereiden. De kamptijd leverde ons weder tal van genoegens op. Jammer, dat de eerste muziekuitvoering niet kon plaats hebben wegens het slechte weder; we troostten ons met de hoop op de volgende week, maar helaas, het mocht niet gebeuren. Zaterdag 22 Juni, des avonds om half acht, mar cheerden we naar de Academie terugonderweg hoorden we, dat ons geliefd vorstenhuis weder een zwaar verlies had geleden, dat Prins Alexander der Nederlanden was gestorven. De droeve tijding ging snel van het hoofd tot den staart der colonne, en ernstige gesprekken vervingen de luidruchtigheid. Met stille trom kwamen we de stad binnen, en be traden weder het gebouw, om daar Zaterdag en Zon dag door te brengen. De Cadetten van het eerste en tweede studiejaar waren van 18 tot 25 Juni in de gelegenheid geweest, de eigen oefening te gebruiken voor eene generale re petitie, waarna ook hun examentijd begon. Des Maandags morgens marcheerden de kampeerende Cadetten telkens weder naar Teteringen terug, waar altijd de traditioneele krentebol met meïk van negen uur met smaak werd genuttigd. Het kampleven beviel allen uitstekend; mocht ook het gelukkige vierde jaar naar den dag verlangen, waarop de officiersuniform hen zou sieren, de vroolijke levenslustige stemming leed daaronder niet. Niet licht zullen de avonduren en vooral de tijd van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 145