CXL half negen tot taptoe worden vergetenvan alle zijden dagen de jonkers op, die een uitstapje hebben gemaakt naar het Zwaantje, den Driesprong, Dorst, de Setersche heuvelsen allen begeven zich naar de pianotent, waar te midden van een in ndolce far nientegenietenden troep Cadets, de thans zoozeer ge miste Van der Stuyt zijn vroolijkste «moppies" ten beste geeft, of Ter Haar met zijn cornet de liedjes accompagneert. En als dan de taptoe over de heide weerklinkt, en de Cadetten onder het zingen van «Bonsoir mes amis" zich naar hunne tenten begeven, dan moeten wij bekennen, dat, alles wel beschouwd, de kamptijd de heerlijkste van het Cadettenleven is. De oefeningen hadden den gewonen loop; vooral die der Genie lokten evenals vroeger veel bezoekers. We vermelden nog, dat twee malen een nachtelijke velddienst plaats haddie door allen met veel ambitie werd medegemaakt, niettegenstaande beide keeren een doornat pak de belooning was voor zooveel ijver. Dinsdag 1 Juli gingen de Cadetten der Artillerie naar het kamp van Oldebroekterwijl die der Infanterie Cavalerie en Genie te Teteringen bleven. Den 25sten Juni waren de in het 4de jaar over gegane Cadetten benoemd tot Cadet-Korporaalen den 3den Juli werden 22 Cadet-Sergeanten aangesteld, terwijl 2 Cadet-Korporaals als waarnemend Cadet- Sergeant zouden dienst doen. Zaterdag 12 Juli werd het kamp verlaten, en de Cadetten van het 3de en 4de jaar vertrokken dadelijk met verlof. Maandag d. a. v. volgden hen de beide andere jaren <r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 146