t J CXLII vast plan; daarbij werd aan Cadetten van alle verblijf jaren de gelegenheid opengesteld tot toetreding. Velen zagen in de oprichting dezer vereenigingen een teeken, dat het korps begreep zich meer te moeten aaneensluiten dat de Cadetten het algemeen belang stelden boven hun club en meendendat het samenwerken van oudje en baar in alle opzichten een gunstigen invloed zou uitoefenen. Naar ons oordeel hebben bovenbedoelde vereenigingen slechts dan eene toekomst, wanneer de oefeningen ordelijk, militairementplaats hebben. Wij vertrouwendat de ernstige wil bij allen zal blijven bestaan, om mede te werken tot behoud dier orde en tot bewaren der eensgezindheid. Dan zullen zij onge twijfeld een gewichtigen invloed hebben op ons korps leven. Wederom verloor het Cadettenkorps een zijner leden. Den 19den October overleed te 's Gravenhage de Cadet- Korporaal H. C. Herbig van het wapen der Artillerie hier te lande. Bijna aan het einde der Cadetten-jaren gekomen, vervuld met de hoop, spoedig den Officiers rang te bereiken, wrerd hij aan het leven ontrukt in den schoonsten jongelingstijd. Helaas, ieder jaar wen- schen wij vurig, dat de dood onze gelederen moge sparenWanneer zal er eens zulk een jaar komen Het korps legde een krans op het graf van den gestorven kameraad, en de klasse, waarin hij geleefd en gewerkt had, gaf het bewijs dat de afwezige makker niet werd vergeten, door eene deputatie naar den doodenakker af te vaardigen. En wanneer wij Eik en Duinen bezoeken, dan richten zich zeker onze

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 148