J 28 dat de landbevolking geen gemeene zaak maakte met hen, die het vaderland stelden hoven het bezit van geld en goed. Bovendien werd het werk soms be lemmerd door het verschijnen van vijandelijke detache menten; het gevolg van zulke kleine gevechten en schermutselingen was echter gunstig, daar de jonge troepen gewenden aan het vuur, en de goede afloop het moreel aanzienlijk verhoogde, en de bevolking meer gezind tot medewerking maakte. Organisatie van een korps eischt rust, gelegenheid tot oefening, depotplaatsen voor wapens en munitie; vooral eene geïmproviseerde troepenmacht als deze franc-tireurs moet door stramme exercitie, door het voorbeeld der superieurendoor eene ijzeren discipline geschikt worden gemaakt voor hare taak, want de handelingen in den kleinen oorlog eischen uitstekende troepen. Daarom werd besloten tot oprichting van een kamp, dat als wijk- en als drilplaats zou dienen; midden in de bosschen ten noorden van Lamarche verrees het »Kamp der Bevrijding," ook bekend onder den naam van «Kamp van Lavacheresse." Het kamp lag op een uitgestrekt plateau, ongeveer zestig meter hoven de naburige dalen, met steile, onbegaanbare hellingen, te midden van eene rijke en vruchtbare streek, waarin de dorpen Rozières, Villotte, Martigny, Crainvilliers en Lavacheresse liggen. Op dezelfde plek vereenigden zich tweehonderd jaren vroeger onder het lommer derzelfde woudreuzen de Lotharingsche vrijscharen, belast met het verontrusten der vijan delijke troepen, die de belangrijke stad Lamothe be legerden. r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 182