32 den tocht zooveel mogelijk te bespoedigen; immers het doel moest snel bereikt wordenen het ware oogmerk tot het laatst toe verborgen blijven. Ten einde de be woonde oorden te vermijden, werd de weg genomen dwars door bosschenover heuvels en door dalen toch werden in vijftien uren 40 kilometers afgelegd, waarna de rust werd gehouden in eene groote hoeve, Lahayevaux. Des avonds om 7 uur zou de colonne weder op marsch gaantoen bleek evenweldat de mobielen door koude en uitputting niet in staat warenom op nieuw zulk een zware taak te volvoerenzoodat er niets anders overbleef dan den nacht in Lahayevaux door te brengen. De zoo noodige en gewenschte nacht rust werd door een loos alarm verstoord; de kreet »te wapen" weerklonk, en eenige schoten werden ge hoord bij de posten. In een oogwenk stonden de Chas seurs in het geweer; dadelijk werden detachementen in verschillende richtingen uitgezonden ter verkenning, doch zij vonden geen vijand. Waarschijnlijk had een der schildwachten onraad meenen te bespeurenen zijn geweer afgeschoten in de richting zijner kameraden, die dat beantwoordden, en alzoo aanleiding gegeven tot eene vergissing, die in den oorlog dikwijls voor komt. Het alarm had toch een practisch resultaat. Toen de chasseurs na de doorzoeking van het terrein bij de hoeve terugkwamen, zagen zij tot hunne groote ver wondering de mobielen met het geweer bij den voet voor het huis staan, vloekende en scheldende op hunne officieren, die nog niet waren verschenen. Die r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 186