55 Allemaal misselijke kerels, die je niet eens noemt. Je vader heeft je wat nagelatenzoodat je fatsoenlijk als student kunt meedoenmaar de kerk in het midden laten, hoor; want je moet vier jaar studeeren. Dus je weet nu, hoe de zaken staan; wat de regeling der geldzaken betreft, dat is je bekend. Denk er aan, dat je je laat inschrijven bij den secretaris van het studentenkorps." Dat had Frits al gedaan, en hij had zich al vast bij eenige heeren gepresenteerd. »De groentijd zal zoo kwaad niet voor hem zijn," dacht de heer Halm. Zooals wij hoorden was er een Staatsma officier. Hij was de oudste zoon van de weduwe Staatsma. Op zijn twintigste jaar werd hj van cadet tot 2den luitenant bij de Artillerie bevorderd. Eerst had hij te Naarden in garnizoen gelegen, maar sedert het laatste jaar was hij op zijn verzoek te Delft geplaatst. Hij had nu den leeftijd van 25 jaar bereikt en was reeds een paar jaar geleden 1ste luitenant geworden. Voorts bezat de weduwe Staatsma twee dochters: Ella en Marie. Ella was de twintig reeds gepasseerd en Marie zou weldra negentien worden. Reide waren beeldschoone meisjes. Blauwe oogen blond haar, een fijn besneden gezichtje, mooi figuurtje, in één woord: zij bezaten alles, wat een meisje be koorlijk maakt. De gelijkenis tnsschen beiden was sprekend, en menigmaal werd de een voor de andere aangesproken. Om nader kennis te maken, zullen wij ons ver plaatsen in de huiskamer van de weduwe Staatsma,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 209