-j 56 op hot oogenblik, dat de heer Halm bij het begin van ons verhaal deze verlaten heeft. Nauwelijks was de heer Halm vertrokkenof me vrouw Staatsma komt de kamer binnen. »Ma, mijnheer Halm is zoo net hier geweest, en die heeft gevraagd, of wij morgen kwamen thee drinken," met deze woorden als tegelijk uitgesproken, overstelpt Marie hare moeder. Opzettelijk vergeet zij er bij te zeggen, dat het een partijtje is, want dan gaat mama vast niet. »En wat heb je geantwoord?" Ella heeft gezegd, dat wij het eerst aan u zouden vragen. »Ja," sprak de weduwe «ik zou wel willen gaan, maar dan ben ik zeker, dat ik er dien Frits weer ontmoet, en je weet wel, meisjes, dat ik niet veel met hem op heb." Ella krijgt een lichten blosen is druk in de weer om de koffietafel in gereedheid te brengenze weet zeer goed, waarom mama niet veel met hem op heeft. «Ik houd niet van die jongelui, vervolgt mevrouw, die niets doen en overal te vinden zijn waar een pretje is. De jongen studeert nu al bijna twee jaar, en naar ik van zijne tante hoor, heeft hij nog geen enkel college bijgewoond." «Och toe, ma, ik geloof niet eens dat hij komt, laat u de meid maar zeggendat het goed isden vorigen keer hebben wij ook al bedankt," smeekt Marie. «Dat is zoo," zegt mevrouw, misschien zal mevrouw Halm nog denkendat ik haar mijd. Ella, je gaat immers van middag uit, ga dan even bij de Halms aan, en zeg, dat wij met pleizier zullen komen, want als ik de meid stuur, dan blijft ze weer een uur weg." r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 210