f v J 78 binden? Neen, hij moest haar vrijlaten, en wanneer hij eens eene positie bezat, dan kon hij immers terug komen. Verscheiden malen was hij reeds van plan geweest, haar het jawoord terug te geven, doch wan neer hij zich bij haar bevond, ontbrak hem de moed daartoe, want hij was bevreesd, dat zij hem verkeerd zou begrijpen. Hij vreesde dat zij zou denken, dat het gebrek aan liefde, en niet de duistere toekomst was, die hem alzoo deed handelen. Een onverwachte gebeurtenis maakte aan dezen toe stand een einde. Een van Frits' kennissen, een stu dent te Leiden, was in de rechten gepromoveerd, en ter eere van de promotie was Frits met meerdere kennissen geïnviteerd, een diner bij te wonen. Het diner werd in den Haag gegeven. Speech op speech werd er gehouden, en de godendrank vloeide er in ruime mate, terwijl het »Io vivat" herhaalde malen gezongen werd. De feestgenooten offerden ruimschoots aan Bacchusen bij het dessert verdween dan ook menigeen op geheimzinnige wijze. Frits had dapper meegedaan. Hij had gedronken om uit zijn hart te verbannen, wat zijne vroolijkheid had vernietigd. Hij deed mee met zijn vrienden, en ook eindelijk verkeerde hij in dien toestand, waarin de mensch niet meer weet, dat hij mensch is. Het was laat in den avond, toen hij met twee andere personen van het gezelschap de straat opstapte, alle drie in feeststemming. Waar zij waren, wist geen van drieën, nog minder, waar zij heengingen. Daar naderde eene vigilantede koetsier werd ge roepen, en kort daarop was het drietal in het rijtuig geborgen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 232