f- 85 meen aandringen van zijne kennissen was hij hiertoe niet overgegaan. Men zag hem evenwel nergens meer, en alle gezelschappen, waarin hij vroeger de premier was, moesten zijn tegenwoordigheid missen. Hij had zieh voorgenomenzich eene positie te verschaffenen dit plan zou hij ten uitvoer brengen. Dacht hij nog aan Ella, en hoopte hij haar triom- phantelijk tegemoet te kunnen gaan, en haar te zeggen: «zie hier, nu heb ik eene betrekking; nu vraag ik nogmaals uw jawoord; kunt gij mij vergeven?" Hij dacht nog aan haar, en hij hield nog veel van haar. Maar toch, met die vrouw zou hij nooit ge lukkig kunnen zijn. Die vrouw had hem immers diep beleedigd; niet alleen door haar taal, maar zij had zijn portret verscheurd, en hem toegezonden. Ware zij een man geweest, hij had anders gehandeld, maar nu was hij beleedigd geworden door haar, die hij boven alles liefhadnu zweeg hij nu verdroeg hij maar vergeten, neen dat kon hij niet. Ingenieur worden, daarin had hij geen zin meer. Hij besloot met het nieuwe cursusjaar zich van de Polytechnische School bij de Indische Inrichting te laten overschrijven. Maar dan moest hij minstens nog 2 jaar studeeren, en zijn geld was zoo goed als geheel verteerd. Reeds vóór den dood van zijn oom, was daarom besloten, dat Frits bij zijn oom en tante zou gaan inwonen. Tante had bovendien beloofd, dat zoo hij goed studeerdezij de kosten van de studie voor zich zou nemen. Een jaar was nu reeds om, en het plan, dat Frits zich had voorgenomenbracht hij ten uitvoer. Hij had hard gewerkt.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 239